Turecko jako místo pro dovolenou

Proč právě do Turecka?

Turecko si jako skvělou destinaci pro letní dovolenou oblíbil nejeden turista. To především kvůli stálému a teplému klimatu, krásnému a čistému moři, přátelským lidem a také nízkým cenám. Turecko je ale velká a rozsáhlá země. Kam se tedy mají turisté vydat, pokud se rozhodnou strávit svou dovolenou v Turecku? Jaké místo je k relaxaci a odpočinku to pravé?

Pláž v Turecku

Každý si může vybrat

Na tuto otázku si ovšem bude muset odpovědět každý z turistů sám. Záleží na konkrétním jednotlivci, co během své dovolené očekává, jaké letovisko bude vyhovovat právě jeho požadavkům a zda Turecko tato přání vůbec splňuje. A vůbec nezáleží na tom, zda jde o samotáře, který si chce o dovolené užívat klidu a svou pozornost směřuje hlavně na památky a přírodu, či o aktivního jedince, který jen těžko krotí svůj temperament a vyhledává jednu adrenalinovou akci za druhou. Turecko je zemí, která má co nabídnout téměř úplně každému.

Koupání v průzračně čistém moři

Vzhledem k mírnému klimatu a stálému počasí se teplota mořské vody podél celého tureckého pobřeží drží v příjemném rozmezí. Zaručuje tak pohodové koupání od začátku dubna až do konce října. Velkou výhodou Turecka je fakt, že dovolenou tu lze mimo hlavní sezónu pořídit za velice příjemné ceny. Turecká letoviska jsou mezi českými turisty velmi populární. Nabídka zájezdů na Tureckou nebo Egejskou riviéru bývá každoročně tradičně velmi široká. A tím pádem je i nabídka last moment zájezdů do Turecka za atraktivní ceny poměrně pestrá. Ne všechny kapacity se totiž daří pořadatelům vyprodat v dostatečném předstihu.

Turecko - Oludeniz

Živá Turecká riviéra

Pokud navštíví Turecko mladší klientela, pravděpodobně bude ke strávení své dovolené volit spíše rušná turistická centra především podél Turecké riviéry na jihu země. K nim patří například Alanya. V ní si mohou přes den užívat krásných písečných pláží a v noci se pak bavit až do brzkých ranních hodin v nespočtu barů a diskoték. Letovisko Alanya láká své návštěvníky v první řadě na téměř nekonečně dlouhé pláže podél příjemně prohřátého a též velmi čistého Středozemního moře. Právě sem, na Tureckou riviéru, která dosahuje délky 140 km a táhne se od města Antalya až po město Alanye, směřuje nejvíce turistů mířících do Turecka.

Mezi další letoviska pro dovolenou na Turecké riviéře patří Side a dále pak ne tak známá střediska Konakli, Incekum, Oba a Belek. Absolutním hitem, co se tureckých středomořských pláží týká, je alanyjská Kleopatřina pláž. Ta se pyšní modrou vlajkou EU a svou čistotou a průzračně tyrkysovým mořem se postará o vaši spokojenost. I pláž Keykubat stojí za návštěvu.

Turecko - Kemer

Egejská riviéra

Kdo naopak hledá romantické pláže zalité horkými slunečními paprsky, ne nepodobné těm na řeckých ostrovech, nechť své kroky směřuje do západní části Turecka, na pobřeží Egejského moře. Turisté se tu mohou slunit na nádherných plážích. Ty jsou často situovány do malebných zátok s tyrkysově průzračným mořem. Dovolená tu skutečně připomíná Řecko. Jakýmsi symbolem Egejské riviéry se stala pravděpodobně nejfotografovanější pláž celého Turecka. Ta se nachází se v nádherné azurové laguně nedaleko letoviska Ölüdeniz.

Obdivovatelé přírody a historie často míří na prohlídku skalního města Kappadokia, do několika národních parků či za poznáním známého Bavlněnému hradu Pamukkale. Na všechna tato místa se lze pohodlně dostat ze všech významnějších turistických center podél pobřeží.

Lákavý Orient

Turecko je zkrátka zemí, která určitě stojí za návštěvu. Čajovny s vodními dýmkami, podmanivá hudba a duch Orientu umožní každému z jeho návštěvníků dokonale si užít a vychutnat každou minutu zasloužené dovolené.