Dovolená ve Španělsku

Osvědčený tip na dovolenou

Každým rokem v létě spousta turistů přemýšlí o letní dovolené. A přitom ještě není vlastně rozhodnuta, do které destinace by se letos chtěli podívat? Jednou z možností by mohlo být třeba Španělsko. I když popularita této jihoevropské země ve srovnání s minulým desetiletím o něco poklesla, stále má Španělské království svým návštěvníkům co nabídnout. A nabídka last minute zájezdů do Španělska, jejichž nákupem mohou turisté oproti katalogovým zájezdům výrazně ušetřit, bývá již tradičně každou sezónu velmi bohatá.

Costa Brava

Lákavé písečné pláže

Dovolená ve Španělsku slibuje těm, kteří se na španělské pobřeží Středozemního moře nakonec vypraví, především dlouhé a čisté písečné pláže. Dále pak turistická letoviska s přátelskou atmosférou, mnoho slunečných dní v roce a spoustu doplňkových aktivit. Těmi si mohou turisté svůj pobyt u moře zpestřit a obohatit. Nejlepší dobou pro strávení letní dovolené ve Španělsku je období od dubna do října.

Kam ve Španělsku?

V případě výběru z letovisek Španělska je v první řadě třeba začít u toho, co kdo chce vlastně během dovolené ve Španělsku podnikat. Koho zase až tak moc nezajímají historická místa a chcete si jen užívat klidu a pohody na plážích, pak není těžké vybrat si letovisko, které splní všechna očekávání. V tomto případě bývají nejčastější volbou turistů letoviska na pobřeží Costa Brava, Costa Blanca nebo Costa de Almeria.

Costa Blanca

Costa Brava

Costa Brava je nejsevernější částí středomořského pobřeží Španělska. Politicky se nachází na území Katalánska. A ačkoliv je Katalánsko spíše hornatou částí Španělska, každoročně je navštíví tisíce turistů ze všech koutů světa. Pohled na písčité pláže, které kontrastují s příkrými skalnatými útesy, je podívaná, která určitě stojí za vidění.

Costa Blanca

Pobřeží Costa Blanca je zase výjimečné svojí různorodostí krajiny a bohatou přírodou. Pláže jsou zde jak písčité, tak také oblázkové. Mezi skalami na pobřeží jsou pak ukryty malé i velké zátoky. Dávnou pirátskou éru Costa Blancy připomínají jejím návštěvníkům mohutné strážní věže. Kromě koupání si tady ve Španělsku mohou turisté užít dostatek zábavy na četných pobřežních promenádách. Místní kuchyně má rafinovaně vyvážené chutě a nejvíce pokrmů je připravováno s rýží.

Costa Almeria

Costa de Almeria

Costa de Almeria se nachází až na samém jihu Španělska. Kdo by chtěl mít na dovolené téměř 100%-ní záruku slunečných dní, měli by se vydat právě do těchto míst. Léta v Andalusii bývají dlouhá a skutečně horká. Místní pláže se hrdě pyšní modrou vlajkou za čistotu. Atmosféru pravého Španělska si tu turisté mohou vychutnávat v plaza de toros. To je označení pro zdejší býčí arénu, kde se občas pořádá kontroverzní korida.

Last moment zájezdy se dají obvykle pořídit na všechna tři jmenovaná pobřeží, ovšem nejširší nabídka bývá většinou do letovisek na pobřeží Costa Brava.