Baleárský ostrov Ibiza

Oblíbená Ibiza

Mezi turisty velmi oblíbený baleárský ostrov Ibiza. Ta je současně ostrovem, který ke strávení alespoň několika dní dovolené či volného času ve své konejšivé náruči zlákal nejednoho umělce či milovníka života a přírody. Jde totiž v současnosti o jeden z nejoblíbenějších ostrovů pro dovolenou ve Středozemním moři vůbec.

Krásné pláže

V dnešní době sem turisty na letecké last minute zájezdy láká panenská příroda. Ibiza je totiž nejlesnatějším ostrovem z celého souostroví. Lákavé jsou i široké možnosti kulturního a společenského vyžití. Turistickým magnetem jsou však především nádherné písčité pláže oslnivě bílé barvy s tyrkysově modrým mořem. Pohledem na tuto úchvatnou scenérii se lze kochat během posezení ve stínu mohutných palem, lemujících téměř celé pobřeží.

Playa d´en Bossa

Mezi nejkrásnější pláže Ibizy patří bezesporu Playa d´en Bossa. Jde o vůbec nejdelší pláž na celém ostrově. Má velmi pozvolný vstup do moře. Z tohoto důvodu si ji oblíbily na dovolenou především mladé rodiny s malými dětmi a začínající plavci. O moderní velké komplexy hotelů tu rozhodně není nouze. A tak si mohou návštěvníci ostrova vybírat místo svého ubytování na zájezdu od levných penzionů a apartmánů až po ty nejdražší a nejluxusnější hotely. Jedinou nevýhodou tohoto letoviska může pro někoho být malá vzdálenost od ibizského letiště. Někdy tak mohou být v těchto místech slyšet vzlétající a přistávající letadla.

Centrum zábavy

Centrum všeho kulturního dění se nachází v městečku Ibiza, konkrétně ve čtvrti Figueretes. Rušný život tu neustává ani během noci. Zdejší noční podniky a diskotéky končí svůj provoz až hluboko nad ránem. To na zájezdech k moři vítají především mladší ročníky, které na dovolenou na Ibizu přilétají užít si moře zábavy, jež Figueretes svým návštěvníkům umožňuje.

Klidná letoviska Ibizy

Menší letoviska na ostrově, jako je například Es Cana, vyhledávají k prožití dovolené naopak turisté, kteří si nepřejí být na dovolené ničím rušeni a chtějí si během svého pobytu užívat klidu a pohody. Zajímavostí ostrova a jakýmsi zpestřením času stráveného na ostrově jsou pravidelné hippie trhy. Ty jsou v Punta Arabí pořádány každou středu. Celá Ibiza je poseta malebnými městečky, úchvatnými zátokami a sněhobílými plážemi, čekající jen na své návštěvníky.

Ostrovní rytmus života

Vzhledem k dvouhodinové siestě, kterou ostrované pečlivě dodržují, se odpolední čas plouží až do pozdních večerních hodin. Obědvá se zde kolem 13 hodiny a na večeři si pak turisté musí počkat až na 8. hodinu večerní. Během horkého dne se všichni turisté vyhřívají na pláži a relaxují. Místní obyvatelé si zase dopřávají siestu a schovávají se před slunkem. Ve večerních hodinách se však celý ostrov mění takřka k nepoznání. Ostrované jsou najednou plni elánu a nadšení. Všechny uličky jsou ozářené tisíci světel a neónů a plné lidí nejrůznějších národností, kteří se chtějí bavit. Až teprve až ve dvě hodiny v noci se otevírají ty nejvyhlášenější diskotéky na ostrově El Divino, Privilege nebo Amnesia.

Atmosféra ostrova je nakažlivá

Je pravdou, že na život na Ibize si turisté na dovolené musí zvyknout. Ale vhledem k dokonalé harmonii ostrova a naprosté absenci jakéhokoliv shonu a stresu jim to většinou trvá jen několik málo hodin. A když se jejich pobyt nachýlí ke svému konci a přiblíží se čas jejich návratu, v drtivé většině případů pak nechtějí bílé pláže a někdy až kýčovitou přírodu ostrova Ibiza opustit.